Błędy popełniane podczas treningu klatki piersiowej.

Siłownia
Ocena artykułu: 4.4/5 (61 głosów)
Prawidłowy trening klatki piersiowej daje szybkie rezultaty. Okazuje się, że wielu mężczyzn ćwiczy ten element ciała w nieprawidłowy sposób.
Błędy popełniane podczas treningu klatki piersiowej.

Zwróć uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń - ilość ćwiczeń jest bardzo duża, a w każdym z nich można znaleźć wiele metod, na … nieprawidłowe wykonywanie ruchów. Jeśli dopiero zaczynasz trening, poproś trenera lub kogoś bardziej doświadczonego, by go ocenił. W razie potrzeby, trzeba skorygować sposób, w jaki wykonujesz ćwiczenie.

Nieprawidłowa technika, gdy używamy dużego ciężaru, może prowadzić do poważnych problemów. Wyrabiaj w sobie prawidłowe nawyki nawet wtedy, gdy ciężar jest mały.

Wykorzystywanie tylko jednego ćwiczenia - zwykle jest to wyciskanie leżąc. Dodaj do niego kilka innych ćwiczeń, takich, jak hantle czy linki wyciągu. Dobre efekty daje także ławka skośna. Trenowanie tylko w jeden sposób prowadzi do tego, że Twoje mięśnie rozwijają się nierównomiernie.

Ograniczanie zakresu ruchu - warto wykorzystywać ćwiczenia, w których używasz mniejszego obciążenia, ale robisz ćwiczenia w pełnym zakresie ruchu. Dzięki temu budowanie mięśni.

Używanie za niskiego obciążenia - czasem warto zwiększyć obciążenie i spróbować się ze sztangą, która jest zbyt ciężka (z asystą). Dzięki temu można wykonywać skuteczne ćwiczenia negatywne, wykazujące bardzo dużą skuteczność. Pozwalają one na kontrolowane przerwanie włókien mięśniowych i szybki wzrost mięśni.

??? TRENING KLATKI PIERSIOWEJ ??? | Projekt 37: Michał Karmowski i ekipa DIXON 37 (Zapytaj Trenera)
trening klatki piersiowej


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.