Bezkaloryczne oleje do smażenia

Diety
Ocena artykułu: 4.3/5 (60 głosów)
Produkty smażone są tak smaczne, ponieważ podczas obróbki w wysokiej temperaturze, dochodzi do specyficznych reakcji.
Bezkaloryczne oleje do smażenia

Jeśli chcesz uzyskać ten smak bez używania tłuszczu (który z pewnością nie jest wskazany przy diecie niskokalorycznej), skorzystaj z beztłuszczowego oleju do smażenia.

Są one dostępne w formie sprayu, który rozpyla się na patelnię lub bezpośrednio na smażony produkt. Można go stosować do smażenia mięsa, warzyw i jajek, a także do spryskiwania grilla.

Pamiętaj, że tłuszcz jest bardzo ważnym składnikiem Twojej diety i nie możesz go całkowicie pomijać. W przeciwnym razie może dojść u Ciebie na przykład do zaburzenia wchłaniania witaminy rozpuszczalnych w tłuszczach, co jest bardzo niekorzystne.

Jakie korzyści otrzymujemy, dzięki stosowaniu takich olejów?

Najważniejszą korzyścią jest to, że doskonale zapobiega on przywieraniu potrawy do patelni. Dzięki niemu można łatwo umyć naczynia. W skład takiego oleju wchodzi bardzo mała ilość oleju rzepakowego, lecytyna (emulgator) i woda.

Zaletą takiego produktu jest to, że możesz łatwo kontrolować ilość spożywanego tłuszczu. Jedna dawka ma tak małą kaloryczność, że nie ma sensu wliczanie jej do bilansu kalorycznego.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.