jestemfit
70 postów
Kobieta
Łódź
Napisano: 2015-10-20 21:32
Buty do fitnessu – opinie.

 Witajcie! Miałam dziś trochę czasu, więc poszperałam w Internecie  znalazłam garść informacji na temat butów do fitnessu. Może komuś przydadzą się te porady:

 Podeszwa to najważniejszy element butów do fitnessu. Technologie wykorzystane przy jej tworzeniu zapewnią zwiększony komfort treningu. Dzięki nim nawet po najintensywniejszych ćwiczeniach ból stóp nie będzie tak dokuczliwy. Buty na fitness powinna cechować optymalna przyczepność podeszwy dostosowana do warunków, w jakich wykonujesz ćwiczenia. Jeśli trenujesz na śliskim parkiecie w zamkniętym pomieszczeniu, ryzyko poślizgnięcia jest duże. W tej sytuacji powinieneś wybrać buty o większej przyczepności. Równie istotne jest, aby buty zapewniały stabilizację. W niektórych rodzajach fitnessu do ćwiczeń wykorzystuje się ciężkie przyrządy, np. ciężarki, co wpływa na nasz ośrodek równowagi. Jak wyjaśnia trener fitness, dr Paweł F. Nowak: „Dobrze dobrane z odpowiednimi systemami mają korygować sposób przetaczania się stopy po podłożu, by stabilizować cały układ ruchu. Stwarza to lepsze warunki do zachowania równowagi. Zbyt miękkie podłoże, a do tego jeszcze obuwie z grubą miękką podeszwą, odbija się na gorszej równowadze i ryzyku jej utraty (upadku), szczególnie, gdy trzymamy w rękach ciężarki, piłkę itp.”.
 Aby zachować stabilność podczas ćwiczeń, najlepiej wybrać obuwie sznurowane, które utrzymuje piętę w stałej pozycji – to zapobiegnie zwichnięciu kostki i urazom kolan. Kolejny aspekt to amortyzacja. Na rynku dostępne są modele butów do fitness, które posiadają wbudowaną w podeszwę poduszkę powietrzną lub żelową. Poduszka pomaga amortyzować wstrząsy i zmniejsza ryzyko urazów – to szczególnie ważne, jeśli ćwiczysz na twardej podłodze. Przy zakupie butów do fitnessu powinieneś zwrócić uwagę także na to, aby były lekkie i zrobione z przewiewnych materiałów. Najlepsza będzie skóra naturalna i przepuszczająca powietrze siateczka. Syntetyczne materiały mogą utrudniać wentylację i powodować pocenie się stóp.

Korzystałam ze źródła:
wformie24.poradnikzdrowie.pl



nieperfekcyjna
16 postów
Kobieta
Warszawa
Napisano: 2015-10-22 16:12
Ten wpis pojawił się w idealnym dla mnie momencie, bo w weekend jadę na poszukiwanie nowych butów do ćwiczeń, stare się już prawie rozpadły :-)
karolina35
106 postów
Kobieta
Gołdap
Napisano: 2018-07-10 21:27
doskonały wpis, warto go przeczytać ;)
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację