nieperfekcyjna
16 postów
Kobieta
Warszawa
Napisano: 2016-01-05 15:29
Słuchajcie, zawsze,kiedy robię ćwiczenia na brzuch, boli mnie bardzo szyja , kręgosłup też, ale trochę mniej. Czym to może być spowodowane?
Julka
26 postów
Kobieta
Iława
Napisano: 2016-01-29 10:14
Wydaje mi się, że to kwestia złej pozycji. Zobacz choćby na youtube, jak te ćwiczenia wykonują profesjonaliści,
SlimFitMan
6 postów
Mężczyzna
Kraków
Napisano: 2016-06-09 17:41

Po pierwsze zła pozycja. Robiąc skłony do przodu w leżeniu (brzuszki) nie zakładaj rąk na kark i nie przyciągaj go w przód. To prosta droga do kontuzji.

Inną sprawą jest to, że popularne "brzuszki" są doś inwacyjne jeśli chodzi o kręgosłup i odcinek szyjny.Polecam wykonywanie ćwiczeń w leżeniu przez unoszenie nóg do góry, przyciąganie do siebie. Nie obciąża tak kręgosługa, który jest oparty stabilnie na podłodze.

Inną drogą są ćwiczenia na drążkach, zwisy. Bardzo dobre na rozluźnienie kręgów, ale uwaga! Po ćwiczeniach zwisających nie powinno się wykonywać dodatkowych ćwiczeń obciążających np. z ciężarami. Powodem jest rozluźnienie kręgów po zwisie, a ćwiczenia z ciężarami wpływają na kręgosłup odwrotnie.

_____________________

slimfitman.blogspot.com

karolina35
106 postów
Kobieta
Gołdap
Napisano: 2018-03-05 09:09
Hej, SlimFitMan, dzięki za odpowiedź, właśnie takiej wypowiedzi szukałam, prostej i profesjonalnej ;) sama mam z tym nieraz problemy, ale teraz będzie mi o wiele łatwiej. Czasami warto dłużej poszukać odpowiedzi, aby natrafić na tą właściwą ;)
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się więcej »
Zamknij informację