Piłka lekarska – jakie ćwiczenia można z nią wykonać?

Siłownia
Ocena artykułu: 4.6/5 (63 głosów)
Piłka lekarska może służyć jako uzupełnienie ćwiczeń na siłowni i jako ćwiczenie sprawnościowe.
Piłka lekarska – jakie ćwiczenia można z nią wykonać?

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie ciężaru piłki - powinna ważyć tyle, by ćwiczenia sprawiały nieco problemu. Jeśli jesteś wytrenowany, możesz zacząć z ciężką piłka, natomiast na początku, bardziej wskazana jest lekka.

Z piłką lekarską można wykonać trening całego ciała, ponieważ ćwiczenia są bardzo różnorodne.

Można z nią wykonywać między innymi:

  • Skręty tułowia
  • Przysiady (które wpływają na rozwój całego organizmu)
  • (to bardzo wymagające ćwiczenie)
  • Rzuty piłką
  • Przeskoki
  • Scyzoryki

Piłka może służyć także do treningu wytrzymałościowego - wielu biegaczy stosuje na przykład biegi z lżejszą piłką. To bardzo dobry sposób na wzmocnienie mięśni brzucha, bo pozwala na trenowanie pod każdym kątem. Spotkałem się kiedyś z opinią, że piłka lekarska pozwala na wytrenowanie tych mięśni, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Ćwiczenia z piłką są znacznie bezpieczniejsze niż z „twardym” obciążeniem, bo jej upadek na podłogę nie powoduje żadnych uszkodzeń. Można nią spokojnie rzucać i wymachiwać.

Dzięki niej możesz na przykład zwiększyć intensywność treningu fitness. O tym, że piłka lekarska jest skuteczna, świadczy to, że wykorzystuje ją wielu kulturystów, którzy mają dostęp do innych odmian treningu. To doskonały sposób na wzmocnienie organizmu i zmianę rodzaju wysiłku, jeśli dotychczasowy się nam znudził.

Co można zastosować zamiast piłki lekarskiej?

Dobrą alternatywą dla piłki lekarskiej jest na przykład worek bułgarski lub . Każdy z tych przyrządów ma inne zalety i cechy, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest najlepszy.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.