Obalenie 3 częstych mitów na temat treningu

Siłownia
Ocena artykułu: 4.2/5 (50 głosów)

O autorze:

Mateusz Dolega

Health & Lifestyle Coach

Jeśli będziesz pływał zaraz po posiłku, to utoniesz jak kamień. Jeśli będziesz się często golił, to broda będzie odrastać szybciej, a włosy będą silniejsze i zdrowsze, niczym u członków zespołu ZZ-Top.
Obalenie 3 częstych mitów na temat treningu
Załóż kurtkę w zimie albo ryzykuj nabawienia się śmiertelnego zapalenia płuc. Jeśli nie będziesz się pilnie uczył w szkole, to nigdy nie osiągniesz sukcesu. Rozmiar ma znaczenie.Okej, może nad ostatnim przykładem nadal trwają debaty, ale wszystkie te przykładowe mity są całkowicie nieuzasadnione.
Krąży wiele plotek, mitów i bajań na temat treningu na siłowni. W tym artykule postaram się rozwiać trzy najczęściej pojawiające się mity. Zacznijmy od przestarzałych stwierdzeń.

Mit nr 1- Większa ilość powtórzeń jest najlepszym sposobem na lepsze zdefiniowanie mięśniaW pewnym momencie swojej kariery treningowej najprawdopodobniej natkniesz się na to stwierdzenie. Nawet do tej pory wielu osobistych trenerów i tak zwanych „ekspertów” w branży fitness uwielbiają rozprzestrzeniać ten mit.
Ćwicz dużo małym ciężarem, rób serie po 20-30 powtórzeń, a z pewnością uzyskasz zadowalające rezultaty. Całkowita bzdura.
Prawda jest taka, że robienie większej ilości powtórzeń z lekkim obciążeniem to zwyczajna strata czasu. Taka praktyka nie uczyni Twoich mięśni lepiej zdefiniowanymi, silniejszymi ani większymi. Wyrzeźbiony, zdrowy i smukły wygląd sylwetki bierze się z braku okalającego mięśnie tłuszczu. Jeśli będziesz miał nieotłuszczoną sylwetkę, wtedy będziesz wyglądał na wyrzeźbionego.

Istnieje jeszcze kwestia ilości mięśni, które posiadasz. Ponieważ jeśli Twoje mięśnie są małe i nie masz tkanki tłuszczowej, będziesz wyglądał zwyczajnie jak chudzielec. Zbuduj mięśnie i nie otłuszczaj ciała. Cięcie kalorii i dodawanie do solidnego treningu siłowego porcji dobrego cardio powinno całkowicie załatwić sprawę.

Mit nr 2- Możesz wyrzeźbić kaloryfer wykonując specjalne ćwiczenia na mięśnie brzuchaJeśli kupisz ten stek bzdur, prawdopodobnie również będziesz się zastanawiał nad magicznymi przyrządami do ćwiczeń reklamującymi w Mango, specjalnymi masażerami, matami, które ogrzewają brzuch i dzięki temu tłuszcz może być lepiej spalany. Daj spokój! Kaloryfer ze stali nie jest tworzony przez jakieś magiczne urządzenia i specjalne ćwiczenia.

Mit ten sugeruje, że robiąc konkretne ćwiczenia, będziesz w stanie wyrzeźbić taki sam brzuch, jaki mają wszystkie te osoby, które reklamują przyrządy do ćwiczeń w TV. Modele w telewizji uzyskali brzuch ze skały utrzymując deficyt kaloryczny poprzez połączenie ścisłej diety, treningu siłowego i sporej dozy dobrej jakości cardio. Trenując całe ciało są w stanie wyrzeźbić kaloryfer. Nie zrobisz tego samego cudownymi przyrządami, z których wystarczy korzystać 15 minut dziennie.

Mit nr 3- Im więcej potu podczas ćwiczeń, tym więcej tłuszczu możesz stracićTak, pocenie się to zazwyczaj dobra rzecz na treningu, ale ilość potu nie musi odzwierciedlać ilości palonego tłuszczu. Istnieje wiele czynników, które określają ilość potu, takich jak poziom otłuszczenia, ilość dostępnego powietrza, jego wilgotność, genetyka, noszone ubrania, klimat i oczywiście temperatura. W rezultacie osoby, które trenują od pięciu minut mogą być bardziej spoceni niż te osoby, które ćwiczą już ponad godzinę.

Jeśli chodzi o utratę tłuszczu, to nie zależy on od ilości naszego potu, ale od wysiłku, jaki wkładamy w ćwiczenia. Im ciężej pracujesz na treningu, tym więcej kalorii będziesz w stanie stracić. Nie zawracaj sobie głowy tym, jak bardzo się pocisz, tylko rób swoje.
Rób to dobrze, ciężko i z głową, a z pewnością zauważysz rezultaty swoich starań.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.