Jak wytrwać przy noworocznych postanowieniach?

Porady
Ocena artykułu: 4.2/5 (54 głosów)
Większość ludzi ustala sobie noworoczne postanowienia – wykupuje karnet na siłownie, zmienia swoją dietę lub kupuje .
Jak wytrwać przy noworocznych postanowieniach?

Szybko okazuje się, że motywacja była zbyt słaba i rezygnujemy z tych postanowień. Co zrobić, by dłużej pozostać przy zdrowym trybie życia?

1. Codziennie zapisuj sobie cele - dzięki temu nigdy nie zapomnisz o tym, że chcesz być zdrowszą osobą. Kup notatnik i każdego dnia przepisuj cele. Większość osób nigdy nie osiąga celów, bo są one jedynie pomysłami w ich głowie. Gdy ukierunkujesz swój mózg na ich wykonanie, stanie się to znacznie prostsze.

2. Trenuj wraz z drugą osobą, która zmotywuje Cię do ćwiczeń. Gdy ona nie będzie miała ochoty na wysiłek, to Ty zaczniesz ją motywować. Do treningu zmotywuje Cię także trener. Dokładnie wybierz taką osobę - gdy będzie to ktoś gnuśny i leniwy i będziesz musiał czekać na niego z powodu spóźnień, Twoja motywacja znacznie spadnie.

3. Kup sobie kalendarz i każdy dzień ćwiczeń lub utrzymanej diety zaznaczaj dużym, czerwonym krzyżykiem. Jeśli nie dotrzymasz diety i nie postawisz krzyżyka, będziesz miał poczucie winy. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ po kilku dniach wyrabiamy w sobie prawidłowy nawyk i nie możemy się obyć bez treningu.

4. Nigdy zmieniaj trybu życia na niezdrowy na dłużej, niż 1 lub 2 dni. Jeśli masz ćwiczyć codziennie, jeden dzień przerwy nie jest niczym złym, ale dwa i więcej może sprawić, że całkowicie porzucisz ćwiczenia. Gdy nie chce Ci się ćwiczyć, zmuś się do tego - na drugi dzień będzie to prostsze.

5. Porozmawiaj z lekarzem na temat stanu Twojego zdrowia - wiele osób dzięki temu na przykład rzuca palenie lub całkowicie zmienia dietę. Niestety, ale najlepiej działają na nas negatywne przykłady.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.