Jakie aplikacje sportowe warto zainstalować na swoim smartfonie?

Lifestyle
Ocena artykułu: 4.3/5 (54 głosów)
Jest sporo osób, które obwiniają rozpowszechnienie smartfonów (a wcześniej komputerów) do epidemii otyłości wśród młodych osób.
Jakie aplikacje sportowe warto zainstalować na swoim smartfonie?

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bo nowe smartfony są promowane przede wszystkim jako sprzęt, który pozwala śledzić nasze wyniki podczas biegania, ćwiczenia na siłowni czy zajęć aerobiku.
W tym artykule przedstawimy najciekawsze aplikacje, które wpływają korzystnie na trening.

Nike+ Running
To aplikacja dla osób, których pasją jest głównie bieganie. Można dzięki niej mierzyć nasze wyniki z treningów, korzystać z pomocy wirtualnego trenera i dzielić się swoją aktywnością na stronie nikeplus.pl. Aplikacja współpracuje z iPodem Nano.

Strava cycling
To program przygotowany dla osób, które lubią jeździć na rowerze. Dzięki niej zarejestrujesz swoją trasę na mapach Google, sprawdzisz, ile kilometrów udało Ci się pokonać danego dnia i skorzystasz z możliwości rzucania wyzwań swoim znajomym.
Strava oblicza dystans na podstawie czujnika GPS wmontowanego w smartfon.

Ground Miles
Jeśli nie jesteś fanem uprawiania sportu, sposobem na zachowanie zdrowia może stać się dla Ciebie zwykłe chodzenie. Ground Miles to aplikacja, która mierzy jak dużo czasu poświęcasz dziennie na chodzenie i zlicza Twoje kroki.
Dzięki niej, łatwiej osiągniesz cel pokonania 10 000 kroków dziennie.
Ground Miles, w przeciwieństwie do pozostałych aplikacji, które wymieniliśmy w tym artykule, jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne.

Daily Yoga
To program, który będzie Cię motywował do kontynuowania . W aplikacji znajdziesz mnóstwo figur jogi (jest ich ponad 400), oraz nagrania wideo. Dzięki niej możesz podzielić się swoimi wynikami z bliskimi i stale zwiększać swoje umiejętności. Daily Yoga zawiera kilka programów, które nauczą Cię coraz bardziej zaawansowanych ćwiczeń.
Są one dopasowane zarówno dla początkujących osób, jak i dla zaawansowanych i starszych. Deweloperzy tej aplikacji nie zapomnieli o potrzebach osób, które trenują po to, by pozbyć się pewnych problemów zdrowotnych i specjalnie dla nich umieścili w niej odpowiednie ćwiczenia.Komentarze

 1. Mateusz85r 2015-10-16 17:46:20

  RunTastic - kolejna ciekawa aplikacja do biegania. Znam jeszcze ENDOMONDO

 2. ~Aga, (IP: *.*.93.244) 2015-10-13 23:12:27

  Sory, ale aplikacje (w smartfonach) monitorujące dzienną aktywność albo jakość snu- to jakieś nieporozumienie. Aplikacje takie wymagają noszenia przy sobie smartfonu non stop! Noszenie przy sobie non stop telefonu przez cały dzień jest nie tylko niemożliwe, ale również szkodliwe. Już nie wspomnę o wkładaniu go pod poduszkę w celu monitorowania snu. Zastanawiam się, kiedy ktoś znany z siłą przebicia wpadnie na to, żeby zakwestionować i publicznie przekazać tą informację. Nie ma się z czego cieszyć. Okazyjne użycie tel. do pomiaru treningu- ok., godzina, dwie dziennie. Czasem podczas zwiedzania jakiegoś miejsca, czy pieszych wycieczek jest przy nas dłużej i może się przydać. Ale żeby nosić go w kieszeni (o ile się w niej zmieści) przez 24/dobę, 7/7 itd. to niestety zamach na własne zdrowie.

  1. Mateusz85r 2015-10-17 18:59:54

   Witaj Aga Sądzę, że w dużym stopniu masz rację ale zauważ że tak czy inaczej praktycznie każdy z nas nosi przy sobie telefon komórkowy przez wiele godzin codziennie. Ja sam osobiście używam telefonu podczas biegania - słucham muzyki. W dzisiejszych czasach chyba niezależnie od tego czy mamy telefon przy sobie czy nie to i tak oddziałuje na nas wiele negatywnych czynników i niestety na wiele z nich nie mamy wpływu.

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.