Jakie ćwiczenia wybrać w klubie fitness?

Fitness
Ocena artykułu: 4.1/5 (61 głosów)
Kluby fitness oferują dziś ogromny wybór zajęć, a nazwy niektórych z nich, mogą nam nic nie mówić. Zanim zapiszesz się na jakieś zajęcia, przeczytaj nasz artykuł.
Jakie ćwiczenia wybrać w klubie fitness?
Jakie partie mięśni chcesz wzmocnić?
To, że jakieś zajęcia dają doskonałe rezultaty dla innych osób, nie oznacza, że będą dobre dla nas. Po pierwsze, zastanów się, jakie partie swojego ciała chcesz kształtować. Istnieją ćwiczenia wzmacniające same mięśnie brzucha, pozwalające ukształtować jędrne pośladki lub spalić tłuszcz.


Różne rodzaje ćwiczeń

Gdy masz problemy z nadwagą, warto wybrać ćwiczenia całego ciała, takie, jak Step, Fat burning czy Fit Dance. Po spaleniu tłuszczu będzie łatwiej skupić się na ćwiczeniach poszczególnych partii ciała, takich, jak brzuch czy nogi. Można także wybrać ćwiczenia mieszane, które łączą rozwój siłowy z treningiem cardio.


Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z trenerem, który pomoże Ci wybrać ćwiczenia, dopasowane do Twoich potrzeb. Niektóre osoby przez wiele miesięcy szukają najlepszego zestawu ćwiczeń i mimo to nie są w stanie osiągnąć dobrych rezultatów.

Jeśli czujesz, że ćwiczenia są zbyt intensywne, lub nudzisz się podczas nich, oznacza to, że są niedopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze, w klubie fitness możesz pominąć ćwiczenia aerobowe i zamiast nich, pracować nad mięśniami.

Bardzo ważne jest to, by raz na jakiś czas zmieniać ćwiczenia i trenować te partie ciała, których wytrenowanie jest dla Ciebie najbardziej kłopotliwe. Najlepiej zaczynać trening właśnie od tych partii ciała i następnie przechodzić do kolejnych.

Czy warto wybierać "modne" ćwiczenia?
Ludzka natura jest taka, że największe emocje budzą w nas nowe rzeczy. Z tego powodu trenerzy cały czas wymyślają nowe zajęcia, jak na przykład aeroboxing (ćwiczenia z workiem treningowym), Fitbal czy Body Sculting (BS). Popularne są także ćwiczenia wykonywane na trampolinie, trening polegający na wykonywaniu skoków, a także stretching, który skupia się przede wszystkim na rozciąganiu ciała. Naszym zdaniem, nie ma nic złego w próbowaniu różnych rodzajów treningu, bo dzięki temu staje się on bardziej urozmaicony i można czerpać z niego większe korzyści.
Jeśli będziesz wykonywać trening podobny do dotychczasowego z tą różnicą, że będzie prowadzony przez innego trenera albo przy innej muzyce, stanie się on dla Ciebie znacznie bardziej atrakcyjny.

Najlepsze ćwiczenia to te, które dają Ci najwięcej satysfakcji i są dostosowane do Twojego poziomu umiejętności.


Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.