Jak zwiększyć intensywność treningu?

Fitness
Ocena artykułu: 4.6/5 (61 głosów)

O autorze:

Agnieszka Filipowska

Health & Lifestyle Coach

Miałeś kiedyś wrażenie, że Twój trening jest za mało intensywny, a jednocześnie nie wiedziałeś co zrobić, by go „podkręcić”? Jest kilka metod, których wprowadzenie sprawi, że Twój dotychczasowy trening wyciśnie z Ciebie siódme poty, a jednocześnie nie doprowadzi do urazów.
Jak zwiększyć intensywność treningu?

Zwiększ szybkość wykonywania ćwiczeń

To bardzo proste wtedy, gdy trenujesz wraz z filmami, na których instruktor pokazuje, jak wykonywać ćwiczenia i robi je wraz z Tobą. Aby zwiększyć intensywność ćwiczeń, wystarczy zwiększyć szybkość odtwarzania filmu i wykonać tyle samo powtórzeń, co wcześniej.

Zwiększ ilość serii

Im więcej serii wykonasz, tym bardziej się zmęczysz i będziesz musiał czekać dłużej na zregenerowanie mięśni. Jeśli do tej pory wykonywałeś cztery serie danego ćwiczenia i nie prowadziło ono do bardzo silnego zmęczenia, spróbuj zrobić jeszcze jedną, która sprawi, że zupełnie się wyczerpiesz.

Trenuj z gumami lub łańcuchami

To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zmienić sposób, w jaki napinają się Twoje mięśnie. Gdy podnosisz sztangę z założonymi długimi, ciężkimi łańcuchami, jej masa się zmienia w trakcie wyciskania. Na początku jest lżejsza, bo duża cześć obciążenia leży na ziemi, a następnie jest coraz cięższa.

Trening z gumami albo łańcuchami może być dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chcesz, by Twoje mięśnie pracowały w inny sposób, bez zwiększania jego ciężaru. Taki trening jest znacznie bezpieczniejszy i tańszy, bo nie musisz inwestować w drogie obciążenie sztangi.

Ćwiczenia z pomocą partnera

Jeśli ćwiczysz z dużym obciążeniem, ostatnie wyciśnięcia mogą być znacznie mniej efektywne, bo nie jesteś pewny, czy masz wystarczająco dużo siły, by bezpiecznie odłożyć sztangę na stojak.

Aby skorzystać maksymalnie z treningu, powinieneś skorzystać z pomocy kolegów, którzy będą Cię asekurowali aż do ostatniego wyciśnięcia sztangi. Dzięki temu dojdzie do przerwania włókien mięśniowych w ćwiczonych partiach ciała i po regeneracji, mięśnie będą znacznie większe.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.