Co zrobić, jeśli zapomnimy o treningu?

Fitness
Ocena artykułu: 4.2/5 (56 głosów)
Zdarza się, że nie jesteś w stanie wykonać zaplanowanego treningu. O ile jest to trening aerobowy, pominięcie jednego dnia, nie stanowi dużego problemu, jednak pojawia się on przy treningu siłowym na daną partię mięśni.
Co zrobić, jeśli zapomnimy o treningu?


Co zrobić w przypadku jednego dnia bez treningu?
Najgorszym rozwiązaniem jest próba nadrobienia tego dnia w innym terminie. Osoba, która pominie trening na klatkę piersiową i wykona go następnego dnia, wraz z treningiem na nogi, naraża się na pogorszenie regeneracji (gdy następnego dnia, znów będzie trenowała klatkę). W przypadku, gdy takie sytuacje pojawiają się regularnie, trening będzie o wiele mniej skuteczny i może prowadzić do kontuzji.

Pominięcie treningu i zaprzestanie ćwiczeń
Innym problemem jest brak motywacji, który pojawia się wtedy, gdy pominiemy jeden lub dwa treningi. Jeśli opuścisz dwa treningi z rzędu, zrywasz z pozytywnym nawykiem uprawiania sportu, którego wytworzenie trwało u Ciebie przez długi czas.
Po tym, gdy przez jeden dzień nie pójdziesz na trening, pojawi się na pewno problem z zakwasami, a nawet spadkiem siły. Czujesz wtedy niepokój związany z tym, że odchodzisz od dokładnie ustalonego planu ćwiczeń, co u niektórych osób może prowadzić nawet do zaprzestania treningów.

Trening czy impreza
Młode osoby bardzo często rezygnują z treningu z tego względu, że chcą się spotkać ze znajomymi. Jeśli impreza jest zakrapiana i je się na niej te pokarmy, które nie wchodzą w zakres zdrowej diety sportowca, pojawia się jeszcze więcej problemów:

  • Poczucie winy z powodu odejścia od diety
  • Zwiększenie masy ciała
  • O wiele gorsza regeneracja (powrót do formy po wypiciu kilku piw, może trwać nawet 3 dni).

Jeśli takie sytuacje powtarzają się dość często, musisz zadać sobie pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze - krótka przyjemność, czy długotrwałe korzyści z treningu. Nie oszukujmy się - im więcej treningów omijasz, tym większe jest ryzyko tego, że zupełnie przestaniesz ćwiczyć, lub że ćwiczenia nie dadzą żadnych pozytywnych efektów.

Aby nie pomijać ćwiczeń, warto jest ustawić sobie na godziny poranne, kiedy jest o wiele mniej sytuacji, które Cię rozpraszają.Komentarze

  1. ~jacbea, (IP: *.*.165.226) 2017-08-02 13:46:49

    Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.