Czy śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia?

Diety
Ocena artykułu: 4.4/5 (60 głosów)
Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że osoby, które nie jedzą śniadań, są częściej otyłe i chorują na wiele dolegliwości.
Czy śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia?

Nowe doniesienia wskazują na to, że nie wolno pomijać zarówno śniadania, jak i kolacji.

Ciągłe pomijanie śniadania, wynikające z braku czasu, wpływa na to, że Twój organizm będzie gromadził większą ilość tkanki tłuszczowej. Zjedzenie posiłku po nocnej przerwie, jest sygnałem dla organizmu, że należy się zmobilizować do wysiłku.

Co więcej, jeśli nie jesz śniadania, masz znacznie większe szanse na to, że kolejne posiłki będą zbyt obfite. Na obiad możesz wybrać coś o dużej zawartości kalorii i tłuszczu, bo Twój organizm nie otrzymywał energii przez wiele godzin. Brak śniadania to także większe ryzyko podjadania.


Jakie śniadanie należy wybrać?
Dobrym śniadaniem na pewno nie jest kubek kawy wypity w drodze do pracy. Znacznie lepiej jest wybrać jogurt lub owoce, które dostarczą witamin i mikroelementów, niezbędnych do produktywnego działania.

Unikaj płatków śniadaniowych i batonów (zawierają mnóstwo cukru), oraz potraw smażonych. Śniadanie, podobnie, jak inne potrawy, powinno dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Możesz wybrać na przykład jajka gotowane na twardo, jogurt grecki, smoothie z ulubionych warzyw - dzięki temu dostarczysz organizmowi błonnika i unikniesz uczucia głodu około godziny 11. Dobre śniadanie nastroi Cię do wydajnej pracy i sprawi, że będziesz miał więcej energii w ciągu dnia.Napisz komentarz

Jeżeli nie chcesz przepisywać kodu z obrazka zaloguj się lub zarejestruj.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza,
że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.